Новинарите од Прилепска „канал визија“ десет месеци не зеле плата и не известуваат за локалните настани

Поради девет неисплатени плати и придонеси, како и хонорари, новинарите и другите медиумски работници од Канал визија, единствената локална телевизија од ...
| | веќе видена | слични

Општина Кривогаштани до Основното јавно обвинителство во Прилеп ќе поднесе кривична пријава против неколку вработени во локалната самоуправа по две основи: за ...
| | веќе видена | слични

Како што рече денеска на прес-конференција градоначалникот на Кривогаштани Рубин Шевтероски, ова е епилогот од направените анализи на комисијата соствена од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавува амандмани за Законот за употреба на јазиците, но кај партиите од албанскиот блок не постои расположение за поддршка, а нивниот ...
сите 214 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Објавен е извештајот на Венециската комисија за Законот за употреба на јазиците. Според заклучоците, се оди предалеку во употребата на албанскиот јазик во ...
сите 297 | | | веќе видена

Полицијата во Нов Зеланд соопшти денеска дека уште две лица починале од повреди здобиени во ерупцијата на вулканот на Белиот остров оваа недела, со што бројот ...
сите 101 | | | веќе видена

Според неа, НАТО не носи придобивки само за безбедноста и стабилноста, туку и за економијата и развојот на целокупното општество. Повеќе во видеото.
сите 133 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

Не знам дали сега, после сѐ, односно после ваквата кримогена и во суштина неетичка катаклизма во судско-обвинителскиот корпус, филувана додатно со примерите на ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарите од Прилепска „канал визија“ десет месеци не зеле плата и не известуваат за локалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: