Градските гробишта во Бутел добија асфалтирани улици

14 копии

Екипи на Градот Скопје асфалтираа повеќе улици и патеки на Градските гробишта „Бутел“, со вкупна површина од 5 400 квадратни метри. За овој градежен зафат Градот Скопје потроши околу 6,5 милиони денари, а на терен работеа градежниците на ЈП „Улици и патишта“. Градот Скопје изврши и целосно заградување на Градските гробишта „Камник“ со ограда долга 966 метри. За таа цел од Буџетот на Град Скопје беа одвоени околу 2,5 милиони денари. Градот Скопје континуирано вложува во одржувањето на гробиштата, според Програмата за одржување на градските гробишта.
| | веќе видена | слични

Екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ асфалтираа повеќе улици и патеки во градските гробишта „Бутел“. Асфалтирана е површина од 5.400 квадратни метри, а за зафатот се потрошени 6,5 милиони денари. Од Градот информираат и дека целосно се оградени гробиштата во Kамник со ограда долга 966 метри за што се потрошени 2,5 милиона денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 260 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 287 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градските гробишта во Бутел добија асфалтирани улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: