Нови Star Wars авиони во Јапонија

Најголемата јапонска авио компанија ANA (All Nippon Airlines) објави дека ќе украси уште два свои авиони со ликовите од култиниот Star Wars. Ова е веќе договорено со The Walt Disney Co. Japan, а на Боингот 777-300ER ќе се појави новиот лик BB-8, додека на Боингот 767-300 ќе ги има заедно BB-8 и R2-D2. Овие два нови авиони ќе му се придружат на веќе најавениот 787-9 Dreamliner со ликот на R2-D2. Со ова компанијата се надева дека ќе привлече повеќе патници од сите возрасни групи. Што мислите, ќе успеат ли во тоа? и дали би платиле малку повеќе за да се возите во Star Wars авион?
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако било кога сте се запрашале дали успехот може да биде препишан на ѕвездите, одговорот е потврден. Најуспешните луѓе насекаде на светот, родени се токму во ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови Star Wars авиони во Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: