Нови сомнежи за семејството Цековски, немало снимки од семафорот кај сообраќајката

Пет месеци од сообраќајката кај Универзална сала, семејството на 20-годишната Фросина Цековска се уште трага по одговори, кога убиецот на нивната ќерка ќе заврши зад решетки? Чекајќи во неизвесност, за родителите се отвораат нови сомнежи дали се трага по вистинскиот виновник или се прикриваат детали за случајот, пренесува 24 Вести. Снимките од надзорните камери кои им биле презентирани, предизвикале нови сомневања за таткото Љупчо Цековски. Симптоматично е вели тој што има снимки од претходниот семафор, но не ни од местото каде се случил ударот. Повеќе ОВДЕ(24 Вести)
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови сомнежи за семејството Цековски, немало снимки од семафорот кај сообраќајката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: