Нови случаи на морбили, пронајдени над 500 нови вакцини МРП со декларации со изминат рок


Се уште нема разрешница за скандалот со декларациите со поминат рок на МРП вакцините. Од министерството за здравство соопштија дека не е завршена контролата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во 8 здравствени домови најдени се 635 кутии од вакцините МРП (морбили, рубеола и паротит) со погрешни залепени декларации, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Извршена е внатрешна контрола во сите здравствени домови, при што е утврдено дека во вакциналните пунктови се пронајдени 635 кутии од МРП вакцината, на кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите дози од МРП вакцината се со добар и проверен квалитет од реномираниот европски производител GlaxoSmithKline од Белгија. МРП вакцината е безбедна и ...
| | веќе видена | слични

Има 2 сертификати, за квалитет од производителот и од контролна лабораторија. На секоја кутија вакцина и на секое шишенце вакцина има т.н воден жиг на кој стои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Парламентот Никос Вуцис на почетокот на пленарната седница, рече дека расправата ќе заврши најдоцна утре на полноќ со гласање на пратениците. ...
сите 591 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 126 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови случаи на морбили, пронајдени над 500 нови вакцини МРП со декларации со изминат рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: