Заев за осомничениот Османи: Ова е само истрага, делото треба да се докаже


Премиерот на Македонија Зоран Заев, денеска ја прокоментира одлуката вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, да биде под истрага на СЈО заради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Катица Јанева како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Очекувам да се изнајде храброст, да се надминат партиските и политичките предрасуди, спреги и да се внимава на иднината на државата, затоа што оваа шанса е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со завршен мандат и без никаков кредибилитет вчера СЈО во соработка со Канал 5, ги погази сите правни и човечки принципи, објавувајќи 6 нови предмети на кои ...
| | веќе видена | слични

 Но, не посочи дали ќе си поднесе оставка по вчерашната објавена истрага  од обвинителството со кодно име “ПАЦИЕНТ” во која тој е осомничен како министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во истрагата под кодно име „Пациент“, една од шесте што ги објави денеска Специјалното јавно обвинителство, постои основано сомнение за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лично сметам дека амнестија во таа смисла во која што сакаат некои да ја прикажат не беше понудена, ниту пак може да се понуди во Парламент таква амнестија од ...
сите 256 | | | веќе видена

Со 80 гласа „за“, Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото ...
сите 360 | | | веќе видена

Eкспратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова вели дека не се кае што гласала за отпочнување на процесот за уставни измени, а најголема поддршка како ...
сите 109 | | | веќе видена

Сугерираше кичевчани да ги задржи што е можно подолго во воздух, со цел да не стигнат на време за да гласаат на локалните избори во 2013 година. За среќа, оваа ...
сите 88 | | | веќе видена

„Во однос на тоа дали ние имаме или немаме контрола, ние не ја сметаме така, ниту политиката ниту демократијата. Мислам дека никој врз никого не треба да има ...
сите 84 | | | веќе видена

Не земавме пари, гласавме според свое убедување и за интересот на државата – за демократска Македонија, интегрирана во НАТО и ЕУ. Ова е пораката на четворица ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за осомничениот Османи: Ова е само истрага, делото треба да се докаже

Од:
До кого (е-маил):
Порака: