Одбраната бара изземање на Судечкиот совет за „ТНТ“


3 копии
12 копии

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „ТНТ“, „Транспортер“ и „Тендери“. Случајот „ТНТ“ се однесува ...
| | веќе видена | слични

Барањето на адвокатите на обвинетите во случајот „Т.Н.Т.“ за рушењето на Космос, во Врховен стигнало во средата, но вчера од највисокиот суд испратиле писмо до ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски по одложувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник“ изјави дека судењата против него се со цел за да ги стават во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатиот пат кога имаше рочиште за „Титаник“ имаше преговори за името во Виена, денеска има преговори во Охрид. Сега вие заклучете што е една од главните цели, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната бара изземање на Судечкиот совет за „ТНТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: