Нови пет возила во возниот парк на ЈП „Водовод“ Битола


Душко Весовски не заслужува да биде директор. Тој троши над еден милион евра за адвокатски услуго додека тие пари ги добиваат адвокати на власта. При тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самостојниот синдикат при Водовод и канализација Скопје во писмено обраќање до јавноста го изјавува својот револт поради потпишаната спогодба за исплата на ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат при „Водовод и канализација“ – Скопје при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) денеска преку сооопштение упати остра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици илјади евра потрошиле јавните претпријатија и агенции за адвокатски услуги. Услугите се различни, но на листите се вртат имиња само на неколкумина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЈП „Водовод и канализација – Скопје“ и Синдикатот на работниците од угостителството, туризмот, комунално-станбеното стопанство, занаетчиството и заштитните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови пет возила во возниот парк на ЈП „Водовод“ Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: