Македонец од потерница на Интерпол повредил бебе во Нови Пазар

Македонец од потерница на Интерпол повредил бебе во Нови Пазар Слу жбениците на полициската управа во Нови Пазар поднеле кривична пријава против 27-годишен македонски државјанин со иницијали Н.Б. поради основано сомнение дека извршил кривично дело „насилничко однесување“. Во соопштението на полициската управа во Нови Пазар се наведува дека осомничениот во понеделникот вечерта околу 19,30 часот на своето петмесечно бебе му нанел повреди на главата и вратот. Полицијата утврдила дека по осомничениот била распишана потерница на Интерпол и го предала на судија на Виш суд во Нови Пазар кој му определил екстрадиционен притвор.
| | веќе видена | слични

Македонскиот државјанин Н.Б. бил уапсен во српскиот град Нови Пазар оти во понеделникот вечер му нанел повреди на своето петмесечно бебе, јавуваат српските медиуми Според полицијата, веднаш по апсењето тие откриле дека македонскиот државјанин Н.Б. бил баран од Македонија со потерница распишана по ИНТЕРПОЛ. Надлежен истражен судија веднаш по апсењето му одредил екстрадициски притвор, а во исто време тој добил кривична пријава во која го товарат за насилничко однесување.
| | веќе видена | слични

Петмесечното бебе претрпело сериозни повреди на главата откако таткото, изнервиран од неговото плачење, го удирал по главата, лицето и вратот. 27-годишен македонски државјанин е уапсен во Нови Пазар бидејќи на својот петмесечен син му нанел тешки телесни повреди, јавуваат српските медиуми. Според информациите од српската полиција, Нуредин Б. и неговата сопруга живеле во село во близина на Тутин. Мајката Нермина Д., пишуваат српските медиуми, го довела бебето во болница со повреди на главата и вратот и на лекарите им рекла дека детето паднало од креветот и се повредило, но подоцна признала дека таткото го тепал бебето. „Бебето најверојатно долго плачело, што Нуредин го изнервирало. Го удрил повеќе пати и му нанел тешки телесни повреди по главата, лицето и вратот. Мајката дури другиот ден го однела детето на лекар, бидејќи состојбата му се влошила. На докторите им рекла дека детето паднало од креветчето. На лекарите тоа им било сомнително бидејќи повредите биле сериозни, па повикале полиција. Дури тогаш ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Нови Пазар го уапси дваесет и седумгодишниот македонски државјанин Нуредин Б. поради тоа што го претепал својот петмесечен син и му нанел тешки телесни повреди, пренесуваат српските медиуми.Осомничениот со својата сопругата Нермина Д и синот живеел во село во близина на Тутина. Мајката дури утрото го однела бебето во болница со повреди во пределот на главата и вратот.Поради страв од сопругот на лекарите им соопштила дека детето паднало, но поради сериозноста на повредите, лекарот се посомневале и повикал полиција, по што жената признала дека нејзиниот сопруг му ги нанел повредите.Во болницата во Крагуевац кај бебето е констатирана и контузија на мозокот. Во текот на сослушувањето обвинетит негирал дека го тепал бебето и тврдел дека го турнала неговата сестра.Интерпол пред неколку години распиша потерница по Нуредин Д., поради разбојништво кое што го извршил во Скопје.Елена Георгиевска
| | веќе видена | слични

Дваесет и седумгодишниот македонски државјанин Н.Б. во понеделникот во Нови Пазар, е уапсен од тамошната полиција откако го претепал своето петмесечно бебе и му нанел повреди по главата и по вратот, пренесува српски "Блиц". Полицијата утврдила дека несовесниот татко си го претепал бебето во понеделникот околу 19:30 часот. Тој бил уапсен и против него била поднесена кривична пријава за насилничко однесување, а откако биле направени рутинските проверки за неговиот идентитет било откриено дека по Н.Б., Интерпол имал распишано потерница, па истражен судија по брза постапка му одредил и екстрадициски притвор.
| | веќе видена | слични

Полицијата на Нови Пазар уапсила Македонец бидејќи во понеделникот си го истепал и повредил сопственото петмесечно бебе. Српската полиција информира дека станува збор за Н.Б. (27) од Македонија. По насилството бебето било однесено во болницата во Нови Пазар каде што лекарите констатирале дека било повредено на главата и на вратот. Бебето било задржано на лекување во болница. Македонецот веднаш бил приведен во тамошната полициска станица, по што било утврдено дека по него трагал и Интерпол поради што веќе имало распишано потерница. Нема информации за какво кривично дело се барал од страна на Интерпол и дали делото го сторил во Македонија или, пак, во Србија. Српската полиција против Македонецот поднела кривична пријава за насилничко однесување. Уапсениот веднаш бил спроведен во судот во Нови Пазар, по што на насилникот му бил одреден екстрадициски притвор.
| | веќе видена | слични

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 295 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 260 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 468 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец од потерница на Интерпол повредил бебе во Нови Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: