Нови напади од кучиња-скитници во Скопје

3 копии
2 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави дека проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” е во завршна фаза. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Младата Норвежанка, 24-годишната Бриџит Калестид не ни сонувала дека нејзиниот одмор на Филипините може да заврши кобно. Бриџит со пријателите се упатила на ...
| | веќе видена | слични

Семејство од скопската населба Бутел поради куче скитник во четвртокот преживеало вистинска заложничка драма во својот дом, бидејќи кучето пред куќната порта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 96 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови напади од кучиња-скитници во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: