Џиновски дупки по американските улици може да бидат причина за земјотреси - тлото веќе се руши


Големите дупки кои настанале со експлоатација на нафта и гас допринесуваат за создавање на масивни дупки низ западен Тексас, коиможе да доведат до разорни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џиновски дупки по американските улици може да бидат причина за земјотреси - тлото веќе се руши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: