Камбаните на катедралата во Утрехт ги одѕвонија петте најголеми хитови на Авичи (ВИДЕО)


Светот е сеуште во шок и неверување за смртта на младиот шведски диџеј. Прерано починатиот Авичи остави болка кај целата светска јавност, а неговите хитови ќе останат уште долго да се слушаат. Во негова чест заѕвонаа и камбаните во катедралната црква во Утрехт, Холандија. Ѕвоната тропаа во ритам на петте најголеми хитови на Авичи:
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Познатиот диџеј Авичи не починал од компликации со здравјето туку извршил самоубиство, пишува американскиот магазин „TMZ“. Според написот, тој се исекол со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дамир Лудвиг е хрватски диџеј со долгогодишна кариера кој настапува во светски елитни клубови низ светот. Смртта на неговиот колега Авичи многу го потресе, па реши да го напише овој статус на „Фејсбук“. Неговиот осврт на животот и работата на Авичи, навистина ги растажи сите кои го прочитаа. „Тим Берглинг беше човек кој почина на 20.4.2018 година. Авичи е бренд кој почина уште во 2016 година. Брендот почина кога Тим одлучи да се повлече. Најважно е да се оддели човекот од неговите индустриски филозофии бидејќи ниеден човек не може да го преживее она што може индустријата со мултимилионскиот грб што го има. Секој што има мирен живот со дневни рутини од утринско кафе, работа, пиво после ручек и слободен викенд, барем еднаш се запрашал што би било сега да е во Бразил, во петок во Австралија, во сабота во Јужноафриканската Република, а во недела во Велика Британија. Би било генијално, но само ако на таа дестинација би пристигале со заповед „Energize“ и „Beam me up Scotty“. За жал, засега таквата технологија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камбаните на катедралата во Утрехт ги одѕвонија петте најголеми хитови на Авичи (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: