Нови цени по стар терк


Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Заклучно со оваа недела, завршува слободното формирање на цените на горивата од страна на трговците со истите. Од понеделник ќе стапи на сила нова ...
| | веќе видена | слични

Еднаш неделно, секој работен понеделник ќе бидат утврдувани новите цени на горивата од страна на Регулаторната комисија за енергетика, предвидува новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Граѓаните исклучени од системот за парно греење на кои БЕГ не им ги признава барањата да се обратат до Регулаторната комисија за енергетика - повика првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 195 | | | веќе видена

Целта на СДСМ е еднаш засекогаш да се затвори нелегалната аболиција од Ѓорге Иванив, против која застанаа сите слободоумни граѓани но и ние. Како претставници ...
сите 543 | | | веќе видена

„Мислам дека е добра изречената санкција, но кога ќе ја примам пресудата ќе одлучам дали ќе вложам жалба за пресудата“, рече денеска обвинителката Вилчма ...
сите 454 | | | веќе видена

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и денеска го потсети премиерот во заминување Зоран Заев дека сè уште нема одговорено на предлозите на ...
сите 202 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси призна дека одреден период бил „повреден“ од фактот што Кристијано Роналдо стигнал до колекција од пет Златни топки и со ...
сите 207 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ во Косово Наталија Апостолова порача дека конечниот договор Белград-Приштина треба да биде сеопфатен, ефективен, во согласност со ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови цени по стар терк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: