Положи заклетва дваесет и третата група на волонтери на Мировен Корпус

3 копии

Четириесет и осум американски волонтери на Мировен корпус Македонија положија свечена заклетва. Овие Американци и се приклучија на групата од повеќе од 750 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за труд и социјална политика и Мировниот корпус имаат одлична неколкугодишна соработка како дел од Програмата за развој на заедниците, ...
| | веќе видена | слични

Свечена заклетва денес положија 48 американски волонтери од Мировниот корупус, кои ќе работат во основни и средни училишта, во дневни центри за деца со пречки ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Нови 48 американски волонтери на Мировниот корпус денеска положија официјална заклетва пред американскиот амбасадор Џес Бејли. Ова е дваесет и третата група ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четириесет и осум волонтери на Мировниот корпус ќе дадат официјална заклетва пред американскиот амбасадор Џес Бејли. Новите волонтери ќе се приклучат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 361 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 182 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 232 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 160 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 62 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Положи заклетва дваесет и третата група на волонтери на Мировен Корпус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: