Новата Skoda Octavia доаѓа во ноември

Компанијата Skoda ќе ја претстави следната генерација на Octavia во ноември, а продажбата на моделот ќе стартува на почетокот на 2013. Новата Skoda Octavia малку ќе има спортска линија, ќе личи повеќе на моделот Superb и ќе биде елегантна. Новата Octavia е развиена врз прославената платформа на VW MQB, која е веќе во сржта на Audi A3, Seat Leon и Golf од седмата генерација. Сега во Octavia ќе биде зголемен квалитетот на материјалите што се користат, ќе биде користена и веќе познатата од Superb задна врата Twin Door. Во споредба со сегашната генерација, новата Octavia ќе биде поширока за 60 милиметри и порасната за 40 мм, и со 2.620 мм. меѓуоскино растојание. Тоа ќе обезбеди повеќе простор, како за патниците така и за багажот во новото возило. Моделот, иако порастат во должина, од 4,8 метри, ќе биде полесен од својот претходник. Во возилото ќе се видат и некои нови за брендот технологии, како системот Start & Stop, и тоа уште во стандардната варијанта. Палетата на мотори ќе биде слична на онаа кај новиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата Skoda Octavia доаѓа во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: