СОПРУГОТ МИСЛЕЛ ДЕКА Е „ФИЏЕТ СПИНЕР“: Паднал во очај кога дознал што жена му прави со него (ФОТО)


Набрзо дознал дека е во голема заблуда... „Фиџет спинерите“ се направи кои молскавично станаа популарни низ целиот свет. Можат да се видат во училници, на улица, па и во канцеларии... Со нив можат да се прават најразлични трикови и наводно, да се намали стресот од динамичното секојдневие. Меѓутоа, еден млад човек се збунил кога ваква играчка нашол скриена во фиоката за долна облека на неговата девојка. Иако знаел дека станува збор за глобален тренд, момчето се збунило поради местото на кое што го нашло спинерот , па затоа решил тоа да го објави на Твитер и да се пошегува со своите пријатели. Во прилог на фотографијата напишал: „Девојка ми крие фиџет спинер во фиоката за долна облека за да не мислам дека е будалетинка“ . lol found a fidget spinner in my girl's underwear drawer. what a nerd
| | веќе видена | слични

Стотици „фиџет спинери“ се отстранети од Британската работилници заради страв од батериите во нив, кои би можеле да предизвикаат гушење и внатрешни крварења. фото извор: CNN Инспекторите отстраниле од продавниците ширум Велика Британија околу 300 „спинери“ бидејќи содржат опасни делови. Некои од нив имале и LED сијалици со литиум – јонски батерии, кои би можеле да предизвикаат внатрешни крварења, ако се проголтаат. Останатите видови на „спинери“ содржеле мали делови кои лесно можат да се проголтаат и се ризик за малите деца, додека некои типови од овие популарни играчки содржеле остри делови на кои децата можат да се исечат. „Фиџет спинерите“ прес неколку месеци станаа вистински хит во светот.
| | веќе видена | слични

Новата играчка го окупира времето на децата, тинејџерите но и на возрасните С танува збор за најпопуларниот производ кој достигна светска слава и кој може да се најде насекаде, па и во вашата маалска продавничка. Оваа мини ротирачка направа којашто не прави ништо друго освен што се врти во раката, наводно е наменета за лица коишто имаат проблем со концентрација , за хиперактивни, односно за оние коишто постојано сакаат да имаат нешто во рацете. Зачудува фактот како може нешто што е толку безидејно да биде толку популарно, барано и користено. Од друга страна пак, ќе се сетите дека најпопуларна фамилија во светот се Кардашијанс, коишто се бренд сам за себе без да направат ништо. Опишувајќи ја оваа играчка, весниците ги споредија фиџетите со џамлии, што е неправедност кон играњето џамлии. Играњето џамлии е токму тоа, играње и социјализирање, вртење направа во рацете не е играње. Експертските мислења се поделени. Едни тврдат дека целта на оваа играчка е да ослободи од стрес и дека била првенствено создадена за ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОПРУГОТ МИСЛЕЛ ДЕКА Е „ФИЏЕТ СПИНЕР“: Паднал во очај кога дознал што жена му прави со него (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: