Цените на нафтата растат, барелот достигна 80 долар

9 копии

Цените на нафтата се приближија во четвртокот на меѓународните пазари до нивото од 80 долари за баре, поттикнати од загриженсота за иранскиот извоз поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на суровата нафта би можело да достигне до 100 долари за барел седната година, бидејќи проблемити со испорачувањето на нафтата од Иран и Венецуела, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предлогот Република Илинденска Македонија не изненади, а и никој од нас во Бугарија не беше консултиран. Многу е важна неговата интерпретација, дали алудира на ...
сите 452 | | | веќе видена

Од синоќа пред Основниот суд Скопје 1 почна да се поставуваат метални огради. На социјалните мрежи од вчера кружат повици за протести пред судот. Денеска треба ...
сите 139 | | | веќе видена

 Меган Маркл и принцот Хари брзо се вратија на „кралските должности“ и за првпат се појавија на официјален настан по свадбата, како војвода и војвотка од ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата растат, барелот достигна 80 долар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: