Новата А класа со цена од 22.950 евра

Заедно со испораките во Европа, и македонските купувачи од 15 септември ќе го имаат на располагање новиот модел на Mercedes, А класата. За варијантата 180 BE со 1,6 бензински мотори 122 КС, почетата цена на чинење на моделот изнесува 22.950 евра Со новата A-класа, Mercedes-Benz отвора ново поглавје во компактниот сегмент со изразено возбудлив дизајн. Новата А класа, е целосно поразлична од претходниот модел, со изразено спортски изглед, располага со моќни мотори од 80 кW (109 КС) до 155 кW (211 КС), високо ефикасен со емисии од само 98 грама CО2/км и со најдобар аеродинамичен отпор од 0,27 во класата. Од Mercedes-Benz се потенцира дека безбедноста не е прашање на цена – стандардната спецификација, меѓу другото, вклучува систем за ПРЕВЕНТИВНА ПОМОШ ОД СУДАРИ базиран на радар. Со клима уред, Аудио 5 USB, електрични прозори, Помош за долги светла и мултифункционален волан со 12 копчиња, класата-А е со полна опрема дури и во својата основна конфигурација. Со изборните линиите „Урбан“, „Стил“ и „АМГ Спорт“, ...
| | веќе видена | слични

А првите испораки се очекуваат на 15-ти, овој месец... Со новата A- Class, Mercedes-Benz отвора ново поглавје во компактниот сегмент со изразено возбудлив дизајн, автомобил кој во меѓувреме беше избран за најдопадлив дизајн од страна на читателите на AutoBild. Новата А-Class, инаку целосно различна од претходниот модел, со изразено спортски изглед, располага со моќни мотори од 80 кW (109 КС) до 155 кW (211 КС), високо ефикасен со емисии на штетни гасови од само 98 g/km и со најдобар аеродинамичен отпор од 0.27 во класата. Истовремено, од Mercedes-Benz се потенцира дека безбедноста не е прашање на цена – стандардната спецификација, меѓу другото, вклучува систем за асистенција на возачот преку предупредување за фронтален судар, базиран на радар. Со клима уред, Аудио 5 USB, електрични прозори, помош за долги светла и мултифункционален волан со 12 копчиња, А-Class е со полна опрема дури и во својата основна конфигурација. Со изборните линиите Urban, Style и AMG Sport, три дизајн пакети (Night, ...
| | веќе видена | слични

Испораките на новата Mercedes А Класа почнуваат на 15-ти септември. Моделот за кого веќе се направени преку 40.000 нарачки е достапен и во Македонија по цена од 22.950 евра. Факт е дека со новата А Класа , Мercedes отвора ново поглавје меѓу компактите како со нејзиниот привлечен и динамичен дизајн така и со високата технологија која е вградена во моделот. Дека допадливоста доаѓа на прво место говори изборот за автомобил со најдопадлив дизајн на реномираниот германски магазин Auto Bild чии читатели најголем број од своите гласови ги дадоа токму на Mercedes А Класа При изборот на својот автомобил купувачите ќе можат да се одлучат за една од линиите Urban, Style и AMG Sport и со нив еден од трите дизајнерски пакети Night, Exclusive и AMG Exclusive. Секој од нив одговара на поединечниот вкус на купувчот кој ако сака дополнително може да го персонализира својот нов миленик на четири тркала со вистинското богатство од дополнителна опрема. Како што наведовме ценовниот старт на Mercedes А Класа кај нас е од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата А класа со цена од 22.950 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: