Новак до солзи го насмеа светот: Проба да го имитира Мајкл Џексон и заврши на....(видео)


Најдобриот тенисер на светот, Новак Џоковиќ максимално ужива во заслужениот одмор по напорната сезона во која ги помести границите... Новак реши да се одмори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ годинава направи ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ има многу интересирања надвор од тениските терени, а едно од нив е и танцувањето. Новак во текот на меѓусезонската пауза ...
| | веќе видена | слични

Ѓоковиќ по потекло од Чева на Цетиње, од каде е Ѓоко Дамјановиќ, по убиството на турски ага во една пресметка со Турците избегал во Никшиќ. Од предците на Ѓоко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Седум лица се задржани на распит во врска со терористичкиот напад во Стразбур извршен во вторникот, соопшти денеска францускиот главен обвинител за борба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 142 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак до солзи го насмеа светот: Проба да го имитира Мајкл Џексон и заврши на....(видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: