Новак летува на Корчула: Хрватското крајбрежје е најубаво на цел свет


Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Тетоважата ја шерувал на социјалните мрежиДека Новак Ѓоковиќ е ултра популарен во Србија се знае, а сега и Црногорците се горди на кралот на светскиот ...
| | веќе видена | слични

Ник Кирјос повторно беше во центарот на вниманието откако во Вашингтон го прецрта името на Новак Ѓоковиќ на маица на еден фан која требаше да ја потпише. ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжи со праксата да покажува непочитување кон првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ. Иако, Србинот е тотално индиферентен, ...
| | веќе видена | слични

По триумфот на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ реши да се релаксира со тоа што својот летен одмор ќе го мине на хрватското приморје, поточно на островот Корчула. Ноле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак летува на Корчула: Хрватското крајбрежје е најубаво на цел свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: