Девет училишта во Битола со исклучена струја, а извршители наплаќаат и по 200.000 евра долгови

На десет дена пред почетокот на учената година битолските училишта должат над 6,5 милиони денари над 100.000 евра) за неплатена струја, а од 18 училишта на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трет ден со прес конференции на директорите на гостиварски училишта кои реагираат дека општината не се грижи доволно за образовните институции и бараат ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на учебната година, битолските училишта должат над 6,5 милиони денари за неплатена струја, а од 18 училишта, на половината кои имаат блокирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На една недела пред почетокот на новата учебна година во општина Гостивар, раководствата на училиштата се пожалија на односот на локалната самоуправа околу ...
| | веќе видена | слични

Раководителката на Секторот за образование, Аслијан Снопче за обвинувањата на директорите на училиштата кон општина Гостивар, рече дека не се реални и дека се ...
| | веќе видена | слични

Нови обвинувања кон општина Гостивар за негрижа и опструкции во работата на училиштата. Денес, прес конференција одржа директорот на ОУ „Единство“, Мерсел ...
| | веќе видена | слични

На обвинувањата за несоработка и негрижа за училиштата, кои директорот на техничкото училиште ги испрати на негова адреса, гостиварскиот градоначалник одговори ...
| | веќе видена | слични

На една недела пред почетокот на новата учебна година, директорот на средното техничко училиште во Гостивар, Ибраим Асани на прес конференција се пожали дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во домот Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева барало два телефони, но ...
сите 106 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што се наведува во соопштението лиферувано до медиумите, Општина Охрид очекува дека заеднички со Владата преку плански и стартешки пристап, постепено, ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет училишта во Битола со исклучена струја, а извршители наплаќаат и по 200.000 евра долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: