Девет училишта во Битола со исклучена струја, а извршители наплаќаат и по 200.000 евра долгови

На десет дена пред почетокот на учената година битолските училишта должат над 6,5 милиони денари над 100.000 евра) за неплатена струја, а од 18 училишта на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трет ден со прес конференции на директорите на гостиварски училишта кои реагираат дека општината не се грижи доволно за образовните институции и бараат ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на учебната година, битолските училишта должат над 6,5 милиони денари за неплатена струја, а од 18 училишта, на половината кои имаат блокирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На една недела пред почетокот на новата учебна година во општина Гостивар, раководствата на училиштата се пожалија на односот на локалната самоуправа околу ...
| | веќе видена | слични

Раководителката на Секторот за образование, Аслијан Снопче за обвинувањата на директорите на училиштата кон општина Гостивар, рече дека не се реални и дека се ...
| | веќе видена | слични

Нови обвинувања кон општина Гостивар за негрижа и опструкции во работата на училиштата. Денес, прес конференција одржа директорот на ОУ „Единство“, Мерсел ...
| | веќе видена | слични

На обвинувањата за несоработка и негрижа за училиштата, кои директорот на техничкото училиште ги испрати на негова адреса, гостиварскиот градоначалник одговори ...
| | веќе видена | слични

На една недела пред почетокот на новата учебна година, директорот на средното техничко училиште во Гостивар, Ибраим Асани на прес конференција се пожали дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Во миговите кога требаше да оди да ја отслужи казната затвор од две години за случајот „Тенк“, Никола Груевски замина во Унгарија каде побара политички азил, и ...
сите 545 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 64 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет училишта во Битола со исклучена струја, а извршители наплаќаат и по 200.000 евра долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: