Нова теорија за болката на “фантомските екстремитети“

Научниците од Универзитетот во Лестер открија нови причини за масовните истребувања низ историјата – знаење кое што може да помогне во предвидувањето на ...
| | веќе видена | слични

Новите докази покажуваат дека античките земјоделски практики доведоа до пораст на атмосферските емисии на гасовите за задржување на топлината, јаглерод диоксид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова теорија за болката на “фантомските екстремитети“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: