Нова странска инвестиција во Бунарџик, директорот на ТИРЗ откри и кој ќе работи во фабриката


Нова турска инвестиција во зоната во Скопје. Балканлар пластик почнува со градба на својата фабрика во Бунарџик. Инвестиција од 7,5 до 10 милиони евра. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска ја посети компанијата „Кромберг и Шуберт“ во индустриската зона Жабени во ...
| | веќе видена | слични

Нов тендер за изградба на фотоволтаици, овој пат на приватно земјиште. Јавниот повик ќе се објави следната недела, а може да аплицира секое физичко или правно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши, на прес-конференција во Владата информираа дека од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите физички лица и компании што сакаат да изградат фотонапонски електрани на приватно земјиште, може да аплицираат на јавниот повик што ќе го објави Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според вицепремиерот Кочо Анѓушев, нема да има ограничувања во однос на големината на површините што треба да ги поседуваат домаќинствата. Фотоволтаичните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Разговорите меѓу Владата и бизнис заедницата за минималната плата се уште не се завршени. Бизнис заедницата останува на ставот дека тоа вештачки не треба да ...
| | веќе видена | слични

Бизнис заедницата и понатаму останува на ставот дека висината на минималната плата не треба да биде наметната о политиката, туку дека тоа трееба да биде одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 581 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 191 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 224 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 73 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова странска инвестиција во Бунарџик, директорот на ТИРЗ откри и кој ќе работи во фабриката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: