Национален парк Маврово: Рис убавец падна во фотозамка на екологистите, а волк на видео

Прекрасен рис е снимен во Националниот парк Маврово со помош на фотозамка и е направена прекрасна фотографија од оваа гордост на Бистра. На страницата на ...
| | веќе видена | слични

Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од рис направена со помош на т.н. „фотозамки“. Како што објавија од НП „Маврово“ на својата Фејсбук страница, ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од десет години во континуитет се работи на заштита на критично загрозениот балкански рис. Активностите се главно насочени кон: лобирање за прогласување ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Балканскиот рис е во категоријата на критично загрозен според еден од критериумите на меѓународната унија за зачувување на природата и како таков е ставен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Фејсбук страницата на Националниот парк Маврово, утрово се појави фотографија од рис направена со помош на фотозамки. Фотографијата е направена во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Во Националниот парк „Маврово" е направена нова фотографија од балкански рис. Фотографијата од преубавото животно е направена со помош на фотозамки во рамките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Национален парк Маврово: Рис убавец падна во фотозамка на екологистите, а волк на видео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: