Шеесет и пет годишен човек од Скопје почина во сообраќајката кај Крива Паланка

7 копии

Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вчера на магистралниот пат А2, Куманово- Крива Паланка кон граничен премин Деве Баир, почина шеесет и петгодишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драмското студио кое работи во Националната установа Центар за култура Крива Паланка под менторство на режисерот Глигор Цветковски ја најави премиерата на ...
| | веќе видена | слични

Во атарот на повеќе села во кривопаланечко е извршено порамнување и уредување на сите земјени локални патни правци, информираат од Општина Крива Паланка. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вчера во 15.00 часот на магистралниот пат Крива Паланка - Деве Баир, во атар на село Кркља, се случила сообраќајна незгода. Имено сообраќајката се случила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шеесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Крива Паланка – Деве Баир, кај село Кркља.Според информациите на МВР, ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа однесе во смрт едно лице. Во текот на вчерашниот ден кобна сообраќајна несреќа со една жртва и две потешко повредени лица. Имено, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу 15 часот на магистралниот пат А2, Куманово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеесет и пет годишен човек од Скопје почина во сообраќајката кај Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: