Во Македонија се одбележува Светскиот ден на лица заболени од мултипла склероза


3 копии

Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија – Мобилност Македонија, денеска во Скопје ќе го одбележи Светскиот ден на лицата заболени од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за здравство и Фондот за здравство започнаа соработка со компанијата „Рош“ и постапка за набавка на лекот Ocrevus за болните во Македонија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Животот со мултиплекс склероза е исклучително тежок, оваа болест носи ивалидитет и е непредвидлива, а пациените секојднево се соочуваат со архитектонски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

12 годишно дете е најмлад пациент во Македонија со мултиплекс склероза. Веќе е регистриран на Клиниката за неврологија и ја прима соодветната терапија. Инекции ...
| | веќе видена | слични

Останато

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе ...
сите 477 | | | веќе видена

Апелирам до сите оние кои што се залагаат за правда и право, за сите оние што сакаат вистинско обединување во Република Македонија, за сите оние кои што сакаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Роберт Омаљев, првиот син на Шабан Шаулиќ, од раѓање е исправен пред тешки животни искушенија. Роберт е роден парализиран, а неговата мајка не се грижела за ...
сите 260 | | | веќе видена

Времето во Македонија е облачно со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните делови на места со умерен интензитет. Дува засилен, на ...
сите 217 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Расправата за барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски,  поднесено од Одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд поради ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија се одбележува Светскиот ден на лица заболени од мултипла склероза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: