Разликите во визиите на Меркел и Макрон за Европа

2 копии

Во европската политика во 2018. година во мода се млади мажи кои се заложуваат против системот, меѓутоа, иако многумина очекувале светската економска криза да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка, Ангела Меркел побара во своето обраќање пред претставниците на Европската народна партија (ЕПП) фа во Минхен фундаментални промени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

Монашкиот постриг го изврши надлежниот Архипастир неговото Високо преосвештенство митрополитот Дебарско-Кичевски господин Тимотеј, во присуство на голем број ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разликите во визиите на Меркел и Макрон за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: