Лукоил отвори нова станица за гориво во Ченто


3 копии

Во присуство на голем број претставници на Владата на Република Северна Македонија и локалната самоуправа, амбасадата на Руската Федерација во Северна ...
| | веќе видена | слични

Во присуство на претставници на Владата на Македонија, на Амбасадата на Руската Федерација и на локалната самоуправа, денеска во Арачиново официјално беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска го прими амбасадорот на Руската Федерација во нашата земја Сергеј Александрович Бeздникин. Средбата е остварена ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев наспротив тврдењата на политичките аналитичари, но и на неговите блиски соработници кои застанаа во негова одбрана по скандалот со руските ...
| | веќе видена | слични

Колку земји во светот можат да се гордеат со фактот дека во две години, успеале да триумфираат во борбата со најголемите војски на сите времиња? Без да гуглам ...
| | веќе видена | слични

Инаку, на новата бензинска станица потрошувачите ќе можат да се снабдат со економичното и еколошко гориво ЕКТО, кое е најефикасно гориво на македонскиот пазар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукоил отвори нова станица за гориво во Ченто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: