Индиска компанија заинтересирана за инвестирање во Малешевијата

5 копии

Индиска компанија заинтересирана за изградба на хотели од висока категорија, СПА центри и инвестирање во прехранбениот сектор во Малешевијата. Претставници на компанијата „Аџаи груп“, веќе беа во посета на општина Берово со цел да се запознаат со можностите за инвестирање во Малешевијата. Сопственикот на индиската компанија "Аџаи груп", Аџаи Синг со двајца извршни директори и со советникот за меѓународни инвестирања Шрутидара Ариа на средба со домаќинот градоначалникот Драги Наџински беа запознати со условите и можностите што ги нуди Малешевијата за развој на туризмот. Гостите од Индија најавија нивна повторна посета на Берово во првите два месеца од наредната година кога ќе понудат и конкретни проекти. „Аџаи груп" е мултинационална компанија со синџир на хотели и производство на храна и вино.
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гевгелија, Иван Франгов, вчера имаше средба со претставници на индиската компанија Аџаи груп во врска со нивната заинтересираност за инвестирање во регионот. Индијците посебен интерес пројавиле за градежните парцели во ТИРЗ Прдејци и кај граничниот премин Богородица, каде што извршиле и увид на локациите и на стопанските зони на теренот. Аџаи груп е мултифункционална компанија специјализирана за создавање конструкции. Нејзиниот искусен тим е составен од инженери, архитекти и маркетинг-професионалци кои со својата работа успеваат на корисниците да им понудат висококвалитетни конструкции со префинет естетски дизајн.
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација на индиската компанија „Аџаи Груп“ предводена од сопственикот Аџаи Синг вчера имаше средба со градоначалникот на Гевгелија Иван Франгов, на која бараа да бидат запознаени со можностите за инвестирање во оваа општина. Индијците посебен интерес пројавиле за градежните парцели во ТИРЗ Прдејци и кај граничниот премин Богородица каде извршиле и увид на локациите и стопанските зони на теренот. Општинската служба за информирање соопшти дека „Аџаи Груп“ е мултифункционална компанија специјализирана за создавање конструкции. Нејзиниот искусен тим е составен од инженери, архитекти и маркетинг професионалци кои со својата работа успеваат на корисниците да им понудат високомквалитетни конструкции со префинет естетски дизајн./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индиска компанија заинтересирана за инвестирање во Малешевијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: