Индиска компанија заинтересирана за инвестирање во Малешевијата

5 копии

Индиска компанија заинтересирана за изградба на хотели од висока категорија, СПА центри и инвестирање во прехранбениот сектор во Малешевијата. Претставници на компанијата „Аџаи груп“, веќе беа во посета на општина Берово со цел да се запознаат со можностите за инвестирање во Малешевијата. Сопственикот на индиската компанија "Аџаи груп", Аџаи Синг со двајца извршни директори и со советникот за меѓународни инвестирања Шрутидара Ариа на средба со домаќинот градоначалникот Драги Наџински беа запознати со условите и можностите што ги нуди Малешевијата за развој на туризмот. Гостите од Индија најавија нивна повторна посета на Берово во првите два месеца од наредната година кога ќе понудат и конкретни проекти. „Аџаи груп" е мултинационална компанија со синџир на хотели и производство на храна и вино.
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гевгелија, Иван Франгов, вчера имаше средба со претставници на индиската компанија Аџаи груп во врска со нивната заинтересираност за инвестирање во регионот. Индијците посебен интерес пројавиле за градежните парцели во ТИРЗ Прдејци и кај граничниот премин Богородица, каде што извршиле и увид на локациите и на стопанските зони на теренот. Аџаи груп е мултифункционална компанија специјализирана за создавање конструкции. Нејзиниот искусен тим е составен од инженери, архитекти и маркетинг-професионалци кои со својата работа успеваат на корисниците да им понудат висококвалитетни конструкции со префинет естетски дизајн.
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација на индиската компанија „Аџаи Груп“ предводена од сопственикот Аџаи Синг вчера имаше средба со градоначалникот на Гевгелија Иван Франгов, на која бараа да бидат запознаени со можностите за инвестирање во оваа општина. Индијците посебен интерес пројавиле за градежните парцели во ТИРЗ Прдејци и кај граничниот премин Богородица каде извршиле и увид на локациите и стопанските зони на теренот. Општинската служба за информирање соопшти дека „Аџаи Груп“ е мултифункционална компанија специјализирана за создавање конструкции. Нејзиниот искусен тим е составен од инженери, архитекти и маркетинг професионалци кои со својата работа успеваат на корисниците да им понудат високомквалитетни конструкции со префинет естетски дизајн./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индиска компанија заинтересирана за инвестирање во Малешевијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: