Сметката на Клиниката за гинекологија ќе биде одблокирана со аванс од ФЗОМ


9 копии

Сметката на Клиниката за гинекологија и акушерство ќе биде одблокирана со средства што Фондот за здравствено осигурување ги обезбедил за клиниката како аванс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Продлабочување и унапредување на соработката со бугарското Министерство за здравство во делот на разменување искуства, знаења, едукации и странски експертизи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Наместо во странство, трансплантации на коскена срцевина, панкреас, црн дроб и бели дробови хирурзи ќе ги изведуваат и во Македонија. Лиценца за овие услуги ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владата на вчерашната седница одлучи да се прошири листата за издавање лиценци за трансплантација на клетки за лекување хематопоетски матични клетки, срце, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сметката на Клиниката за гинекологија ќе биде одблокирана со аванс од ФЗОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: