Нова екстензија за Google Chrome ќе ве предупреди доколку некој ја знае вашата лозинка...

Password Checkup ќе провери база на четири милијарди лозинки со цел да утврди дали вашата лозинка е украдена и е ставена на продажба од страна на хакерите. ...
| | веќе видена | слични

екоја година во светот се крадат корисничките податоци и лозинките на милиони луѓе. Во најголем дел од случаите доволно е само да се смени лозинката и така да ...
| | веќе видена | слични

„Гугл“ го објави најновиот додаток за веб-пребарувачот „Хром“, дизајниран за да ви помогне да ги заштитите вашите онлајн-профили од напаѓачи. Иако би требало ...
| | веќе видена | слични

Прилично често се случува некој сервис да биде пробиен , а со тоа да се добие пристап до информациите на корисниците од страна на хакерите. Информациите, ...
| | веќе видена | слични

Ако досега ви се случувало погрешно да внесете УРЛ и да завршите на којзнае кое место на интернет, „Гугл хром“ набргу ќе ви испраќа предупредувања во таква ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 203 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова екстензија за Google Chrome ќе ве предупреди доколку некој ја знае вашата лозинка...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: