Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Сакале да признаеме или не, нашите компјутери и паметни телефони се непресушен извор на информации за нас. Од телефонски броеви, адреси, мејлови со повеќе или ...
| | веќе видена | слични

екоја година во светот се крадат корисничките податоци и лозинките на милиони луѓе. Во најголем дел од случаите доволно е само да се смени лозинката и така да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 1121 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Оставка е потребна од целата влада, не само од поединци од третиот ешалон на власта. Заменик министерот за здравство само го следи примерот на неговиот шеф ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: