Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Password Checkup ќе провери база на четири милијарди лозинки со цел да утврди дали вашата лозинка е украдена и е ставена на продажба од страна на хакерите. ...
| | веќе видена | слични

екоја година во светот се крадат корисничките податоци и лозинките на милиони луѓе. Во најголем дел од случаите доволно е само да се смени лозинката и така да ...
| | веќе видена | слични

„Гугл“ го објави најновиот додаток за веб-пребарувачот „Хром“, дизајниран за да ви помогне да ги заштитите вашите онлајн-профили од напаѓачи. Иако би требало ...
| | веќе видена | слични

Прилично често се случува некој сервис да биде пробиен , а со тоа да се добие пристап до информациите на корисниците од страна на хакерите. Информациите, ...
| | веќе видена | слични

Ако досега ви се случувало погрешно да внесете УРЛ и да завршите на којзнае кое место на интернет, „Гугл хром“ набргу ќе ви испраќа предупредувања во таква ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: