НОВА ЅВЕЗДА НА ПОВИДОК: Слушнете ја „Луд по тебе“ на Иван Илиев


2 копии

Иван Илиев е ново лице на македонската музичка сцена кое навистина ветува. Млад, амбициозен и музикален, тоа е Иван Илиев – новото лице на македонската музичка сцена. – Не сум личност која сака многу говори за себе, сепак старите велат дека делата го опишуваат самиот човек. Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори, засега зад првите две композиции стојат Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски и Гордана Тасевска. Така што во план имам за мојот албум кој полека го работам е да го проширам својот тим на соработници”, изјави Иван Илиев за Музика 24 Иван Илиев ветува дека ќе се потруди да се покаже во најдобро светло, но и да ја придобие довербата од публиката. Во продолжение слушнете ја неговата нова песна која го носи насловот „Луд по тебе“.
| | веќе видена | слични

Оваа година според тоа колку е вложено труд во македонската музичка сцена може слободно да се заклучи дека новата сила е веќе на едно друго сосема поинакво ниво. Во овој мал текст ќе ви преставиме нова ѕвезда на естрадното музичко небо, а тој е Иван Илиев кој својата музичка кариера ја започна со две нови композиции меѓу кој и актуелната поп фолк “Луд по тебе”, каде зад текстот се потпишува Орце Зафировски, додека за музиката е токму Иван Илиев, а за самиот аранжман се погрижи Љупчо Атанасовски. Сепак неговиот т.н. “background” е веќе голем, така што иако можеби за млад изведувач е интересно, сепак неговите настапи како артист се доволни да се заклучи дека станува збор за една сериозна и изградена музичка личност. “Не сум личност која сака многу говори за себе, сепак старите велат дека делата го опишуваат самиот човек. Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори, засега зад овие две композиции се Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски, Гордана Тасевска итн… така што во ...
| | веќе видена | слични

Иван Илиев својата музичка кариера ја започнува со две нови композиции меѓу кои и актуелната поп -фолк тема “Луд по тебе”, каде зад текстот се потпишува Орце Зафировски, додека музиката е на самиот Иван Илиев, а за аранжманот се погрижи Љупчо Атанасовски. Иван Илиев имавме можност да го видиме и во едно поинакво издание во “Ѕвездите на Гранд” каде ја изведе “Несаница”. „Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори. Засега зад овие две композиции стојат Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски, Гордана Тасевска… Во план ми е за мојот албум кој полека го работам, списокот да го проширам со тим на нови соработници” – изјави Иван Илиев кој додаде дека ќе се потруди да се покаже во најдобро светло за да ја придобие довербата од публиката.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВА ЅВЕЗДА НА ПОВИДОК: Слушнете ја „Луд по тебе“ на Иван Илиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: