НОВА ЅВЕЗДА НА ПОВИДОК: Слушнете ја „Луд по тебе“ на Иван Илиев


2 копии

Иван Илиев е ново лице на македонската музичка сцена кое навистина ветува. Млад, амбициозен и музикален, тоа е Иван Илиев – новото лице на македонската музичка сцена. – Не сум личност која сака многу говори за себе, сепак старите велат дека делата го опишуваат самиот човек. Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори, засега зад првите две композиции стојат Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски и Гордана Тасевска. Така што во план имам за мојот албум кој полека го работам е да го проширам својот тим на соработници”, изјави Иван Илиев за Музика 24 Иван Илиев ветува дека ќе се потруди да се покаже во најдобро светло, но и да ја придобие довербата од публиката. Во продолжение слушнете ја неговата нова песна која го носи насловот „Луд по тебе“.
| | веќе видена | слични

Оваа година според тоа колку е вложено труд во македонската музичка сцена може слободно да се заклучи дека новата сила е веќе на едно друго сосема поинакво ниво. Во овој мал текст ќе ви преставиме нова ѕвезда на естрадното музичко небо, а тој е Иван Илиев кој својата музичка кариера ја започна со две нови композиции меѓу кој и актуелната поп фолк “Луд по тебе”, каде зад текстот се потпишува Орце Зафировски, додека за музиката е токму Иван Илиев, а за самиот аранжман се погрижи Љупчо Атанасовски. Сепак неговиот т.н. “background” е веќе голем, така што иако можеби за млад изведувач е интересно, сепак неговите настапи како артист се доволни да се заклучи дека станува збор за една сериозна и изградена музичка личност. “Не сум личност која сака многу говори за себе, сепак старите велат дека делата го опишуваат самиот човек. Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори, засега зад овие две композиции се Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски, Гордана Тасевска итн… така што во ...
| | веќе видена | слични

Иван Илиев својата музичка кариера ја започнува со две нови композиции меѓу кои и актуелната поп -фолк тема “Луд по тебе”, каде зад текстот се потпишува Орце Зафировски, додека музиката е на самиот Иван Илиев, а за аранжманот се погрижи Љупчо Атанасовски. Иван Илиев имавме можност да го видиме и во едно поинакво издание во “Ѕвездите на Гранд” каде ја изведе “Несаница”. „Она што можам да го наговестам се многу песни со веќе докажани автори. Засега зад овие две композиции стојат Сашо Ливрински, Орце Зафировски, Гоце Џуклевски, Гордана Тасевска… Во план ми е за мојот албум кој полека го работам, списокот да го проширам со тим на нови соработници” – изјави Иван Илиев кој додаде дека ќе се потруди да се покаже во најдобро светло за да ја придобие довербата од публиката.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВА ЅВЕЗДА НА ПОВИДОК: Слушнете ја „Луд по тебе“ на Иван Илиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: