Нова автобуска линија 15 А на релацијата Ново Лисиче - Карпош 4

Нова автобуска линија 15 А на релацијата Ново Лисиче - Карпош 4 Новата автобуска линија 15 А од утре ќе почне да сообраќа на релацијата Ново Лисиче - Карпош 4, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје. Новата автобуска линија ќе сообраќа по булеварите „Јане Сандански“, „Кочо Рацин“, улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, булеварите „ВМРО“ и „Илинден“, улицата „Манапо“ во населбата Карпош 3, по булеварот „Партизански одреди“ и улицата „Љубљанска“.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 52 | | | веќе видена

По еднонеделен молк, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева се појави во СЈО од каде порача дека ни свесно, ниту несвесно не ја злоупотребила службената ...
сите 77 | | | веќе видена

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред граѓаните и државата и да гласаат за Предлог Законот за јавно обвинителство кој ...
сите 115 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена

Пожар на инсталациските кабли предизвика доцнење и хаос на главната железница во Италија, објавија италијанските медиуми. – Сообраќајот на брзата железничката ...
сите 28 | | | веќе видена

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска вели дека е чест што е предложена да го води новото Јавното обвинителство за организиран криминал и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова автобуска линија 15 А на релацијата Ново Лисиче - Карпош 4

Од:
До кого (е-маил):
Порака: