Паласио: Дербито со Милан е фантастично кога се игра на преполн Сан Сиро


“ Не сум срамежлив, само не сакам баш да давам интервјуа ” го започнал Паласио гостувањето во InterNos шоуто каде одговарал на прашања поставени од навивачите. Дали си агресивен на теренот? “ Можеби се претварам во друг човек штом излезам на терен, но тоа е само затоа што секогаш сакам да победувам. Кога играш не размислуваш за повреди. Минатата година се повредив во Џенова кога постигнав гол, но не мислев вооптшто на болката, бев пресреќен бидејќи топката влезе во голот. ” Дали се сметаш за човек кој може да го реши секое дерби? “ Па не. Имав навистина среќа да постигнам гол во првото дерби оваа сезона. Ако постои некој кој секогаш решава дерби натпревари, тоа е дефинитивно Милито . Има постигнато многу голови против Милан. Но сепак се надевам дека ќе постигнам пак гол и на наредниов натпревар, и можеби повторно ќе биде доволно за победа. ” Дали натпреварот со Милан е посебен? “ Прво треба да мислиме на Наполи, бидејќи ни следува навистина тежок натпревар, кој ни е многу битен за да се квалификуваме во ...
| | веќе видена | слични

Рома го доби првото полувреме на дербито со Милан со 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Миралем Пјаниќ. Босанскиот репрезентативец со мала дриблинг магија успеа да ја измами комплетната одбрана на „росонерите“.
| | веќе видена | слични

Римскиот калчолигаш Рома ја продолжи победничката серија и продолжи со притисокот врз лиерот Јувентус, откако вечерва на отварањето на 35-то коло славеше со 2-0 против Милан во дербито во Калчо-лигата. Рома на три кола до крајот повторно е на минус пет во однос на „старата дама“, која во понеделник го игра својот меч кај Сасуоло и потребни се два кикса на Јувентус за римјаните да имаат шанса во дербито за две недели да направат сензација и со триумф да го лапнат „скудетото“. Вечерва до 26-та победа во сезонава Рома стигна со мајсторијата на Миралем Пјаниќ, кој ја понижи целата одбрана на „росонерите“ и го најави триумфот со слаломот по кој даде гол во 43-та минута, а Жервињо по контроверзна ситуација само го потврди триумфот со гол во 65-та минута.
| | веќе видена | слични

Винченцо Монтела потврди дека останува на функцијата тренер на Фиорентина во следната сезона. Така тој ги негираше написите дека ќе го замени Кларенс Сидорф на чело на Милан. “Убаво е да слушам гласини за мене и Милан. Тоа ме потсетува на времето кога бев фудбалер на Рома и секоја година нов тим сакаше да ме привлече”, прокоментира Монтела пред “Раи Спорт”. “Секој пат на крајот јас останував во Рома. Сега можам да кажам дека дефинитивно останувам во Фиорентина, нема сомнение за тоа”. “Во моментов ги прецизираме плановите за летото и за следната сезона”. Монтела ги презеде “виолетовите” во 2012-та година. Тимот во моментов е на четвртото место на табелата со 58 поени, 10 поени зад третиот Наполи и два поени пред Интер на четири кола пред крајот на сезоната.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паласио: Дербито со Милан е фантастично кога се игра на преполн Сан Сиро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: