Анимирано упатство: Светкави мозаик нокти

Нешто слично на вистинското ремек дело на Mondrian, но со многу повеќе сјај и светки. Многу, многу повеќе. Ова е едно интересно анимирано упатство за неверојатни, светкави мозаик нокти. 1 Ставете лак на секој нокт, така што ќе ги опфатите сите три различни бои. 2 Потоа поставете ленти за да ги направите формите на деловите од „мозаикот“ 3 Секој дел бојадисајте го со различна боја. Бојадисајте и еден дел во бела боја за поголема драматичност. 4 Почекајте лакот за нокти да се исуши, па извадете ги лентите. Премачкајте го безбоен лак.
| | веќе видена | слични

„Малиот“ прстен - накит кој се носи на ноктите е најновиот тренд кој за многу кратко време ги освои срцата на љубителите на модата, но и на познатите личности кои секогаш се во чекор со најновите трендови. Новиот дизајн изгледа како мешавина од вештачки нокт и прстен, а социјалните мрежи се преплавени со фотографии од овој необичен накит. Beyonce е меѓу оние кои веќе се „пофалија“ со еден примерок на ваков прстен во својот спот. Уште еден луд тренд кој се појави во последно време се тетоважи на прстите околу ноктите кои го истакнуваат вашиот маникир. Овие тетоважи се привремени и се одлична идеја за оние кои сакаат да експериментираат.
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 178 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анимирано упатство: Светкави мозаик нокти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: