Мистеријата за убиството на руски новинари во Африка

2 копии

Бројот на лица загинати во експлозијата во провинцијата Идлиб, во северозападниот дел на Сирија, се зголеми на 69 лица.Меѓу загинатите има најмалку 17 деца, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
5 копии
2 копии

Најмалку 36 лица загинаа, а повеќе се повредени во експлозија во северна Сирија, објави новинската агенција АП. Причината за експлозијата засега е непозната, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 39 цивили загинале а повеќе десетици лица се ранети и сметаат за исченати по експлозија на складиште за оружје во неделата во станбена зона во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓанска војна веќе седум години беснее во Сирија, а силите на диктаторот Башар ал-Асад, со поддршка на Русија и исламските екстремистички паравоени групи кои ...
| | веќе видена | слични

Очекуваната офанзива на сириската влада насочена кон бунтовниците во провинцијата Идлиб може да предизвика раселување на повеќе од 700 000 луѓе, што е многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 131 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мистеријата за убиството на руски новинари во Африка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: