Нов скок на цената на нафтата: Дали повторно ќе се коригираат цените на нафтените деривати во државата?


Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Од вчера, кога беше објавена во Службен весник и потпишана од претседателот на Регулаторната комисија, Марко Бислимоски, на сила стапува новата методологија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика ја усвои новата методологија за пресметка на цените на горивата која од денеска почна да важи. А секој понеделник од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 446 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов скок на цената на нафтата: Дали повторно ќе се коригираат цените на нафтените деривати во државата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: