Жерновски: Поканата за НАТО треба да охрабри граѓаните да излезат на референдум

„Се работи за иднината на нашите деца и немаме план Б и ако продолжиме вака понатаму младите ќе заминуваат од Македонија“, оцени вториот човек во МНР. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски денес во Вашингтон учествуваше на Министерската конференција за унапредување на верските слободи, чиј ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 122 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник, Рождество на Пресвета Богородица, во познатиот манастир „Света Пречиста Кичевска“ чиј патрон е Мајката божја, со ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски: Поканата за НАТО треба да охрабри граѓаните да излезат на референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: