“Wall Street” расте втор ден по ред


2 копии

Акциите на европските берзи и на Волстрит во позитивно расположение зачекорија во оваа недела, опоравувајќи се делумно од минатонеделните загуби. Германскиот ...
| | веќе видена | слични

Во минатата недела светот се возбуди од падот на индексот на њујоршката берза во еден ден за 4 отсто, но кај нас, како никој да не е загрижен од тоа што МБИ 10 ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во понеделникот цените на акциите пораснаа, надоместувајќи дел од големите минатонеделни загуби, додека американскиот долар кон кошничката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 47 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Wall Street” расте втор ден по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: