Нов парк во Драчево на местото од исчистена Дива депонија

Оградувањето на дивата депонија со високо токсичен и канцероген линдан во Пеленица, Драчево, ќе биде првата јавна набавка на Министерството за животна средина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државјанството за Албанците да гласи “на Македонија“ а не “македонско“, еднаквата грижа за сите граѓани од Македонија во дијаспората како и означување на ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов парк во Драчево на местото од исчистена Дива депонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: