Повеќе мегапиксели значи подобра камера и уште 4 најчести заблуди за технолошките уреди

 Иако повеќето луѓе секојдневно користат мобилни телефони и компјутери, многумина сè уште веруваат во некои заблуди во врска со нивното функционирање. Кога ...
| | веќе видена | слични

Промените во бизнисот се случуваат постојано и многу брзо. Ова наметнува потреба да работите од било каде, без разлика на локацијата. Потребна е вистинска ...
| | веќе видена | слични

Во минатите години имаше обиди од страна на компаниите за мобилни телефони да вградат проектори во своите уреди. Првиот мобилен телефон со проектор е „самсунг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 397 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 294 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 296 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 323 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска побара, а судијата Васка Николовска Масевска прифати на денешното рочиште за случајот „Рекет“ новинарите да не ги слушаат ...
сите 400 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе мегапиксели значи подобра камера и уште 4 најчести заблуди за технолошките уреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: