Официјално: Прво видео од 2018 Apple iPhone уредите!


Денес, видео креирано од DetroitBORG и постирано на нивниот YouTube канал ги претстави трите iPhone модели кои ги очекуваме за месец дена.. На видеото може да го забележиме следбеникот на iPhone X, кој ќе доаѓа со 5.8 инчен OLED панел, iPhone X Plus уредот со голем 6.5 инчен OLED дисплеј и iPhone 9 со 6.1 инчен LCD панел. Последниот ќе биде најевтиниот од трите. Сите три ќе доаѓаат со TrueDepth камери, Face ID и добропознатиот дизајн на дисплејот на iPhone X. Сакате да дознаете како ќе изгледаат новите уреди кои Apple ќе ги претстави за помалку од 30 дена? Кликнете на видеото подолу:
| | веќе видена | слични
4 копии

Според „DigiTimes“, повикувајќи се со изворите во синџирот на снабдување на „Apple“, производителот се подготвува за неодамнешното издавање на новиот „буџетски“, „MacBook“. За производство на новиот ноутбукот на „Apple“ е ангажирана тајванската компанија „Quanta Computer“. Според изворот на информациите во четвртиот квартал од 2018-та година, испораките на производителот ќе се зголемат на 10 милиони единици. Ова е неколку пати повеќе отколку во други периоди. Оваа активност е поврзана со претставувањето на новиот модел и неговата масовна испорака во октомври – по големата најава на новите телефони во септември. Новиот „MacBook“ се очекува да го замени сегашниот најевтин „MacBook Air“ од 2015-та година. Уредот најверојатно ќе добие 13-инчен „Retina-Display“, осмата генерација на процесорот „Intel Core“ со „Kaby Lake Refresh“ и ќе чини околу 1.000 долари.
| | веќе видена | слични

Apple се подготвува да излезе со верзија на MacBook која ќе има пониска цена и Mac Mini со повисоки перформанси подоцна оваа година, изјавија извори за Блумберг. Со оглед на лошата продажба на Mac во последниот квартал (13 проценти полошо од истиот период во 2017 година), овие нови верзии би можеле да внесат живост во сериите кои во голема мера беа во стагнација во текот на последните неколку години. Иако компанијата се уште нема излезено со детали, додадените функции вклучуваат некои што потрошувачите веќе со години сакаат да ги добијат. Ниско-буџетниот лаптоп ќе биде сличен на сегашниот MacBook Air, но со потенки рамки околу екранот – што, конечно, ќе биде Retina дисплеј. Air линијата oстана последната линија на производи што Apple не ја надгради со поостриот екран, а причина за тоа е намалување на трошоците и избегнување на брзото трошење на батеријата. За Mac mini исто така е најавена надградба, а последен пат тој беше надграден пред околу четири години. Новата верзија ќе биде наменета за професионалци, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред една година, „Ејпл“ сериозно ги зголеми цените на паметните телефони, а „Ајфон X“ ја прескокна психолошката бариера од 1.000 долари. Според анализата на „TrendForce“ компанијата од Купертино нема да се обидува да прави нешто слично оваа есен, барем во највисоката ценовна класа. Од изданието објавија дека релативно слабата побарувачка за јубилејниот модел доведе до одредено отрезнување кај раководството на „Ејпл“. Затоа ќе бидат понудени три различни уреди, кои исто така ќе бидат во различни ценовни категории. Според прогнозите, 6.1-инчниот модел со ЛЦД дисплеј ќе се продава во опсег 700-750 долари, што е малку над нивото на минатогодишниот „Ајфон 8“. Двата телефони со АМОЛЕД екрани пак ќе бидат позиционирани ценовно околу „Ајфон X“. Опцијата со 5.8-инчен панел ќе чини меѓу 900 и 950 долари и ќе биде поевтин од минатогодишниот предводник при неговата премиера. Имено, 6.5-инчната верзија ќе биде достапна за 1.000 долари во својата основна верзија. Во овој случај, според „TrendForce“, целта на „Ејпл“ е да ...
| | веќе видена | слични

Сите фанови на Аpple со нетрпение ја очекуваат премиерата на годинашните смартфони на компанијата. Се очекува до крајот на есента да видиме три уреди, од кои два од нив ќе имаат OLED дисплеи, а третиот модел ќе биде со LCD екран. Според податоците, смартфоните ќе бидат опремени со FaceID системи, со кои ќе се обидат да го привлечат вниманието на корисниците. Аналитичарите од TrendForce изразија сомневање дека Apple ќе успее да реализира повисоки продажби во однос на минатата година. Главната причина за тоа ќе биде премногу високата цена, по која ќе се продаваат смартфоните на глобалниот пазар. Корисниците кои сакаат да го имаат најскапиот модел од серијата, за 6.5-инчниот смартфон со OLED дисплеј,ќе треба да платат околу 1.000 долари. Токму тоа ќе биде наследникот на iPhone X, кој сите со нетрпение очекуваат да го видат. Вториот најскап модел од серијата ќе биде 5,8-инчниот модел кој повторно ќе биде опремен со OLED дисплеј. Плановите на компанијата предвидуваат пазарна цена од околу 900 долари. Третиот ...
| | веќе видена | слични

Според извори од Кина, Apple ќе почне со продажба на својот безжичен полнач AirPower во септември. Според истата информација, почетната цена за производот ќе биде 1.000 јуани (145 долари). Слични детали за премиерата на AirPower исто така беа објавени порано од „Блумберг“, па сосема е веројатно дека компанијата од Купертино овојпат ќе може да го исполни овој рок. Првично, AirPower требаше да се појави во јуни, но во последен момент презентацијата беше одложена поради проблеми со прегревање. Како техничка карактеристика, полначот ќе овозможи истовремено безжично полнење на три различни уреди. Текстот AirPower ќе биде објавен со новите модели на iPhone е превземен од USB.mk .
| | веќе видена | слични

Досега, Samsung беше единствената компанија која успешно успеа да интегрира пенкала кај своите смартфони. Но, Apple планира набрзо да го промени тоа... Прв пат претставени во 2011 година, S Pen пенкалата за кратко време станаа заштитен знак на Galaxy Note серијата. Всушност, токму пенкалото е она што го прави Note уредот..Note. Токму поради големиот успех, Apple планира наскоро да претстави ваков додаток кај своите нови смартфони. Според TrendForce, новите 2018 OLED iPhone модели ќе доаѓаат со пенкала. Сеуште не сме сигурни како ќе се користи на 5.8 инчниот модел, но може да биде корисно за 6.5 инчната верзија. Вакви гласини за iPhone моделите се појавија уште во 2016 година. Но, единствениот проблем со новите информации е што никаде не се спомнува ново и подобрено Apple пенкало, туку станува збор за веќепостоечката верзија која наводно ќе биде компатибилна со 2018 iPhone верзиите. Apple пенкалото е доста големо. Всушност, наликува на нормално пенкало, што е одлично за работење на iPad, но за користење со ...
| | веќе видена | слични

Apple треба да претстави три нови iPhone смартфони оваа есен , барем според сите досегашни неофицијални информации кои беа достапни. Според нив, сите модели ќе бидат направени во стилот на iPhone X, односно ќе имаат многу мали рамки околу екранот, а на горниот дел ќе биде исечокот којшто го започна сега веќе стандардниот тренд кај доста производители. Она што досега беше најчесто објавувано, а го потврдува и најновата серија на информации од TrendForce е големината на екранот на трите модели. Па така, iPhone X ќе добие нова генерација со истата големина на екранот од 5,8 инчи, но овој модел ќе добие и поголема верзија од 6,5 инчи која би требало да се вика iPhone X Plus. Овие два модели ќе дојдат со OLED екран, а според најновите информации и поддршка за Apple Pencil. Со оглед на популарноста на Note серијата од Samsung чија главна карактеристика е пенкалцето, не е чудо и Apple да се приклучи на овој тренд. Корисниците со тоа добиваат можност да пишуваат забелешки, да потцртуваат одреден текст, да цртаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Прво видео од 2018 Apple iPhone уредите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: