Нов кам-бек на Адријано


Еднаш големата ѕвезда на светскиот фудбал, Бразилецот Адријано, започна со тренинзи со цел што побрзо да се врати на терените.Искусниот 31-годишен напаѓач нема играно официјален натпревар од март 2012 годиниа, а деновиве почна да тренира со тимот на Атлетико Параненсе, но договор со тимот уште не епотпишан.Прекумерната тежина е забележлива кај Адријано, кој имаше голем проблем со физичката кондиција и повредите во претходните сезони. Сепак, желбата да се врати на поранешниот член на Парма, Рома и Интер постои, а најверојатно наскоро ќе бидеме во можност да го видиме и во дресот на Атлетико.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов кам-бек на Адријано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: