Охрид преку саеми и нови понуди ќе привлекува повеќе туристи

9 копии
4 копии

Туристичките аранжмани за Турција лани забележаа раст од над 22 отсто. Скоро 2,5 милиони патници веќе си го резервирале одморот за летово, соопшти Платформата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот од седми до 10-ти февруари ги претставува туристичките потенцијали на Македонија на Интернационалниот саем за ...
| | веќе видена | слични

Брисел, 7. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТРМ) од 4-ти до 6-ти февруари ќе ги претставува туристичките потенцијали ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за економија во Владата на Република Македонија Крешник Бектеши денес ги претстави мерките и активности содржани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 249 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите ...
сите 207 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид преку саеми и нови понуди ќе привлекува повеќе туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: