Охрид преку саеми и нови понуди ќе привлекува повеќе туристи

9 копии
4 копии

Туристичките аранжмани за Турција лани забележаа раст од над 22 отсто. Скоро 2,5 милиони патници веќе си го резервирале одморот за летово, соопшти Платформата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот од седми до 10-ти февруари ги претставува туристичките потенцијали на Македонија на Интернационалниот саем за ...
| | веќе видена | слични

Брисел, 7. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТРМ) од 4-ти до 6-ти февруари ќе ги претставува туристичките потенцијали ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за економија во Владата на Република Македонија Крешник Бектеши денес ги претстави мерките и активности содржани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид преку саеми и нови понуди ќе привлекува повеќе туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: