Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?


Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
| | веќе видена | слични

Откако бројни медиуми објавиле дека за обнова на црквата Нотр Дам за само два дена биле собрани повеќе од милијарда долари, некои луѓе на социјалните мрежи таа ...
| | веќе видена | слични

Францускиот бизнисмен Франсуа Анри Пино пред неколку дена одлучи заедно со својот татко да донираат 100 милиони евра за обнова на Нотр Дам која беше уништена ...
| | веќе видена | слични

Познатиот француски готвач, Ману Феилдел, изразил шокирање поради запрепастувачки големата сума на пари, која е собрана за обнова на катедралата Нотр Дам во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон уште првата вечер од големиот пожар ветил дека соборниот храм во Париз, симбол на светското културно наследство, ќе ...
| | веќе видена | слични

Познатиот француски готвач Ману Фиелдел објавил фотографија на „Инстаграм“ од опожарениот Нотр Дам и гладните деца во Африка, испраќајќи порака дека парите ...
| | веќе видена | слични

Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на катедралата Нотар Дам. Откако беа ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека катедралата Нотр Дам ќе биде уште поубава откако повторно ќе се изгради и дека сака работите да бидат готови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 507 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 278 | | | веќе видена

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 507 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 208 | | | веќе видена

Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања денеска одржува седница на која се расправа за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски, кој ...
сите 83 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 507 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: