Ким Кардашијан во екстра провокативно издание


Реалити ѕвездата Ким Кардашијан вчера вечер се појави на "Неделата на модата" во Париз во исклучително провокативна креација на познатиот дизајнер Рикардо Тисци. Појавувањето во ваков фустан дава до знаење дека Ким сака да го поврати својот статус на секс симбол, но модните критичари, а и голем број нејзини фанови сметаат дека вакво смело деколте не и прилега на младата мајка. Вчера Ким Кардашијан се појави во придружба на креаторот на фустанот, затоа што Кание не можел да ја придружува поради деловните обврски.
| | веќе видена | слични

Голем број дизајнери испратија пакети полни со облека намети за Норт Вест, а Ким секако не би ја пропуштила шансата да направи фотографии и да ги објави на социјалните мрежи. Ќерката на трендсетерите доби поклони од голем број модни куќи како што се: Александар Меквин, Ланвин, Селин, Мартин Марџела и секако Живенши маица која ја испрати лично Рикардо Тисци кој и приватно е близок со Кардашијан. Пакетите биле полни со пораки од дизајнерите кои им честитале на Ким и Канје и истакнале дека се радуваат за раѓањето на Норт Вест.
| | веќе видена | слични

Огромен број на познати дизајнери на Норт Вест ѝ испратија купишта дизајнирана бебешка облека. Во суштина, дизајнерите ја испраќаат облеката на тато Канје затоа што Канје Вест е навлезен длабоко во модата и е врзан со скоро сите луѓе кои значат нешто во модната индустрија. Така на пример, ако таткото на бебето на Ким беше било кој друг, малата Норт немаше да прима толку многу бесплатна дизајнирана облека. Норт доби специјално изработена маичка со Бамби, направена од Рикардо Тиски, истиот човек кој го дизајнираше познатиот фустан со цветен принт на Ким. Малата Вест исто така доби сопствено палто од Меисон Мартин Маргиела. Ниту Александар Венг не остана покус и на Норт ѝ испрати црн кожен фустан. На фотографијата можете да забележите дека пораката е наменета за Канје.
| | веќе видена | слични

Старлетата Ким Кардашиан, која неодамна станала русокоса, се појавила на модната седмица во Париз во провокативен црн фустан со длабоко деколте и посебен дизајна на стомакот. Риалити ѕвездата гордо позирала пред фотографите во друштво на дизајнерот Рикард Тиши, кој го креирал секси фустанот за неа. Ким во Париз пристигнала со вереникот Кање Вест, со кој пред неколку месеци ја добила ќерката Норт.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на реалното шоу секој ден вежба со личен тренер по четири часа ,за да може повторно да ја облече гардеробата од пред бременоста , Канје Вест пак не сака Ким да ги загуби килограмите кој ги доби во бременоста. Вест ја уверува Ким дека тој ги обожува нејзините облини , но тоа не ја спречува стралетата да продолжи со вежбање и да се врати во старото издание .
| | веќе видена | слични

Ќерката на Ким Кардашијан доби многу дизајнерски подароци за време на Моднат недела во Париз. Таа на својата Инстаграм страна ги објави фотографиите од подароците за 3-месечната Норт Вест . Малото девојче добило подароци од луксузните брендови како Александар Ванг , Живанши , Ленвин , Селин и пораки рачно напишани. На една од пораките пишува „Драга Норт Вест. Добредојде на свет. Те сакаме“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најпознатите личности во светот на шоу-бизнисот, раскошната Ким Кардашијан очигледно ги прифатила своите мајчински облини, па одлучила истите да почне дополнително да ги истакнува во провокативни фустани. Ким Кардашијан дефинитивно не се срами од неколкуте килограми вишок кој останале по нејзината бременост, туку напротив, таа гордо ги покажува нејзините облини, а таков бил и случајот при нејзиното појавување во Париз. Имено, триесет и двегодишната Ким во изминатите неколку дена престојува во Париз, на Модната недела, а за своето последно појавување, таа одбрала фустан со потписот на Рикардо Тисчи, чиј што необичен крој и длабокото деколте оставиле сосема малку на фантазијата, односно ги истакнале нејзините гради. Сепак, се почести се коментарите дека само неколку месеци по бременоста, таа изгледа феноменално, а откако ја роди својата ќерка Норт, Ким е задоволна со своето деколте и истото редовно и гордо го истакнува. Како изгледала синоќа, можете да погледнете од фотографиите и видеото ...
| | веќе видена | слични

По само неколку месеци од своето породување, Ким Кардашијан продолжува да посетува различни случувања ширум светот. Свршеницата на познатиот рапер Канје Вест присуствувала на модната Недела во Париз, а на овој настан се појавила во навистина провокативен фустан кој го открива нејзиното бујно деколте. На овој прием присуствуваа и други секс-бомби како што се Кејти Пери, Миранда Кер, Сијара и Кејт Аптон, меѓутоа, Ким со своите облини и големо деколте дефинитивно привлече најголем дел од вниманието на машката популација.
| | веќе видена | слични

Ким дефинитивно реши да го врати статусот на секс симбол! По бременоста изгледа зачудувачки добро, а и по многубројните признанија дека води борба со килограмите, на модната недела во Париз го докажа токму спротивното. Црниот елегантен фустан кој повеќе откриваше, отколку што ги сокри нејзините облини е креација на прочуениот Рикардо Тиши. За овој фустан јавното мислење беше поделено - едни мислат дека вакво деколте не и прилега на една мајка, додека други се воодушевени. Погледнете ја мама Ким во најсексапилното издание до сега и самите проценете. View the embedded image gallery online at:
| | веќе видена | слични

После четири месеци отсуство, овие четири дена буквално сме бомбардирани од фотографии од старлетата Ким Кардашијан.Изгледа одлучила да надокнади за пропуштеното. Еве уште едно нејзино жешко издание.Ким синоќа блеснала на забава во Париз, одржана после ревите во рамките на Париската модна недела.32-годишната новопечена мајка храбро го покажа деколтето. Ким за оваа забава се одлучила за фустан од дизајнерот Riccardo Tisci, кој го носела со многу самодоверба.Ретко која новопечена мајка вака самоуверено чекори под светлата на рефлекторите само четири месеци по породувањето.Но, Ким е позната по нејзината заоблена женствена фигура, така што на нејзиниот изглед со правилен избор на облека не може да се забележат неколкуте килограми вишок кои евентуално и останале по породувањето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 174 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Кардашијан во екстра провокативно издание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: