Отворено писмо до премиерот Заев: 250 културни работници го бранат МКЦ од Бени Шаќири

Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По писмото на македонски културни работници, уметници и граѓански активисти кои од премиерот Зоран Заев побараа да нема промени во управувачката структура на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не ги познавам состојбите во МКЦ и следствено, сѐ до еден пост на Нора Шаќири Марковиќ на Фејсбук, немав став за амбицијата на нејзиниот брат, пејачот Бени ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Слободан Унковски вели дека не го потшишал писмото петиција кое група уметници го испратија до премиерот Зоран Заев од кого бараат да не го менува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска изјави дека не го прочитал писмото кое над 250 уметници го испратија до премиерот Зоран Заев апелирајќи да не ...
| | веќе видена | слични

„Сме станале народ кој предвреме суди за сѐ и секого“, одговори скопскиот градоначалник Петре Шилегов, на новинарско прашање дали ќе го земе во предвид писмото ...
| | веќе видена | слични

– Не го прочитав писмото на уметниците, затоа што не беше адресирано кон мене и немам коментар за ситуацијата, бидејќи сметам дека живееме во општество, каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 316 | | | веќе видена

Постои опасност Европа „да се освести многу доцна“ доколку се обидува да го спаси договорот со Иран за неговата нуклеарна програма, изјави израелскиот премиер ...
сите 126 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 159 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Засега присуство е најавено од ДУИ и Алијансата за Албанците, додека ВМРО-ДПМНЕ остана на ставот дека доколку се одржува лидерска средба прва тема треба да ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено писмо до премиерот Заев: 250 културни работници го бранат МКЦ од Бени Шаќири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: